fbpx

Meie lugu

Minu jooga teekond sai alguse juba 18 aastat tagasi, kui ma spordiklubis esimest korda jooga tundi läksin. Ülikooli õpingute ajal valisin aga pigem kiired ja kõrge pulsisagedusega trennid. Kuid joogast õpitud hingamistehnikad jäid minuga. 

Taas jooga ja teadliku hingamise juurde tõi mind minu esimene beebiootus ja teine beebiootus, mis suunas mind sünnituseks ja vanemaks saamiseks ettevalmistusi tegema just jooga kursustele. Põhjalikum ettevalmistus andis mulle teadmise, et teadlik hingamine ja teadlik ettevalmistus aitavad mul kogeda sünnitust ja rasedust paremini.

Samal ajal kui lapsed kasvasid hakkas mind huvitama, kuidas lapsi enda jooga praktikasse paremini kaasata. Sain oma soovile vastuse Bali reisilt, kus me perega puhkamas käisime. Proovisime esimest korda nii lastejoogat kui ka pere joogat. Eestisse tagasi jõudes läbisin Laste Jooga õpetajate kursuse ja minu teekond lastejooga õpetajana sai alguse.

Minu kolmas beebiootus ja sünnitus viis mind aga selleni, et tahtsin saada rohkem teadmisi teadliku raseduse ja sünnituse kohta, et saaksin ka seda ise teistele jagada. Mulle tundus suheldes teiste emadega, lugedes erinevaid sünnituslugusid ja käies sünnitusmajades erinevates loengutes, et meid ümbritseb palju ebaõiget informatsiooni. Selleks läbisin koos oma kolmanda lapsega teadliku raseduse ja jooga õpetajate ja jooga doula koolituse, mis andis mulle just need teadmised ja kogemused, mida ma otsinud olin. Sain ka julgustust juurde, et rohkem uurida haiglate protseduuride reegleid ja sünnitava naise õigusi. Sellest kirjutan täpsemalt ja põhjalikumalt edaspidi enda blogis.

Olen Eesti Sünnitoetajate Ühenduse liige. https://www.doula.ee/

Oma teadmisi ja kogemusi tahan nüüd teiega jagada! Ootan teid tundidesse!